آرنج تنیس بازان:

آرنج تنيس بازان در واقع يك واژه براي توصيف درد سمت خارج آرنج ميباشد. اين علايم در غير ورزشكاران شايع تر از ورزشكاران است .

بيشترين شيوع آن بين ۳۰ تا ۵۰ سالگي مي باشد و در هر دو جنس به يك نسبت شيوع دارد .
حركات شديد مكرر و قوي مچ دست , انگشتان و همچنين شغلهایی نظير نجاري ، لوله كشي و كارهايي مثل خردكردن گوشت و سبزيجات،  موجب ايجاد درد در عضلات مربوطه مي شوند . بروز علايم تدريجي است.

آرنج تنیس بازان ممعولا خود را به صورت شروع تدریجی درد در ناحیه آرنج نشان می دهد كه بعد از فعالیتهای خاصی ایجاد می شود هرچند گاهی اوقات شروع درد ناگهانی است .

با پیشرفت بیماری درد دائمی می شود و گاهی می تواند با خواب تداخل نماید.درد می تواند از قسمت بیرونی آرنج به قسمت بیرونی ساعد و مچ هم انشار یابد فعالیتهایی كه باعث درد می شوند انهایی هستند كه مستلزم باز و بسته كردن  دست ، خم و راست كردن مچ یا چرخش مكرر ساعد هستند.

اعمم از فعالیتهای ورزشی و شغلی . قسمت بیرونی آرنج در لمس حساس و دردناك است.
حرکت های تکرار شونده در مچ شامل بازی تنیس، قفل کردن، استفاده بیش از حد از چکش یا پیچ گوشتی، نقاشی کردن یا هر فعالیتی که به حرکت زیاد آرنج و باز و بسته کردن آن نیاز دارد، می تواند باعث آرنج تنیس  بازان شود.

فعاليت هاي ورزشي كه علايم اين بيماري را ايجاد مي كنند شامل ورزش هاي پرتابي ، شنا و گلف نيز مي تواند عامل آن باشد و اين گروه افراد بيشتر در معرض خطر اين بيماري هستند .

طب سوزنی و درد آرنج :

طب سوزنی به راحتی درد ارنج را کنترل میکند .باید یادآور شد که فقدان پديده التهابي قسمت از دلیل بيماري است به همين دليل ما از طب سوزنی جهت ایجاد التهاب کمک میگیریم تا پدیده التهابی فعال گردد و به دنبال ان خودبخود ترمیم فعال میشود. معمولا جهت کنترل درد سریعتر از طب سوزنی گوش هم کمک میگیریم .
افرادی که همکاری خوبی داشته باشند و بیماری زمینه ای مثل دیابت , کم خونی و .. نداشته باشند بایدطي ده  جلسه کاملا خوب شوند.

البته درد آرنج میتواند منشا گردنی نیز داشته باشد که ان نیز نیاز به بررسی بیشتر دارد.

۱۳۹۹-۱-۲۶ ۲۲:۰۶:۲۶ +۰۰:۰۰

2 نظرات

  1. farshad فروردین ۲۶, ۱۳۹۹ در ۱۰:۱۰ ب.ظ - پاسخ دادن

    مطالب عالی

  2. مهران فروردین ۲۶, ۱۳۹۹ در ۱۰:۱۱ ب.ظ - پاسخ دادن

    همیشه از مطالب علمی تون استفاده میکنم خیلی ممنون

ثبت ديدگاه