سردرد خوشه ایی

کمتر کسی را در جهان می‌توان یافت که یکی از انواع سردرد را تا به امروز تجربه نکرده باشد. اغلب بزرگسالان و گاهی برخی از کودکان و نوجوانان به دلایل مختلف در طول چندین بار یکی از انواع سردرد را تجربه می‌کنند. سردردهایی که هر یک علائم و نشانه‌های مختلف و منحصربه فردی دارند.

گاهی سردردها به دلیل خستگی زیاد، فشار عصبی، گرسنگی و تشنگی در افراد به وجود می‌آیند. گاهی بیماری‌های داخلی از قبیل ابتلا به بیماری‌های گوارشی، کلیوی یا حتی یبوست مزمن موجب بروز آنها در بیمار می‌شود و گاهی فشارهای عصبی ناشی از کار روزانه یا تنش‌های زندگی سردرد را به بیمار تحمیل می‌کند.

خوشبختانه درمانگران طب سوزنی چین روش‌های درمانی موثری برای درمان انواع سردردها، کنترل آنها و تسکین دردهای ناشی از آنها سراغ دارند که علاوه بر بهبود و تسکین درد به بهبود عملکرد بسیاری از درمان‌های درونی و تنظیم انرژی در بدن منجر می‌شود.

این سردرد را با میگرن اشتباه نگیرید

سردرد کلاستر از دیگر سردردهای شایع میان افراد بزرگسال که به سردردهای عروقی مشهور است. بسیاری از بیماران مبتلا به این سردرد به جهت تشابه ویژگی‌های این سردرد با میگرن به اشتباه آن را میگرن می‌نامند، در حالی که این سردرد تفاوت‌های زیادی با میگرن دارد. این سردردها که معمولا در ساعات پایانی روز و پیش از خواب سراغ افراد می‌آید گاهی در پی کشیدن یک نخ سیگار نیز در افراد دیده می‌شود. سردرد کلاستر مانند سردردهای ناشی از میگرن به صورت یک‌طرفه در سر دیده می‌شود اما برعکس میگرن که در هر ساعتی از روز نمایان می‌شود این سردرد تنها در ساعات شبانه عود می‌کند و با اشک‌ریزی، گرفتگی بینی و التهاب مجاری تنفسی در یک سوی سر همراه است. خوشبختانه درمانگران طب سوزنی برای درمان و تسکین این نوع سردرد راه‌حل‌هایی دارند و قادرند با کمک سوزن‌های یکبار مصرف بیمار را برای همیشه یا برای مدت‌های طولانی از این بیماری رها کنند.

رهایی از سردرد با ماساژ به سبک طب سوزنی

قطعاً هیچ چیزی نمی‌تواند بدتر از سردرد باشد، آن هم زمانی‌که حسابی سرتان شلوغ است و باید روی تمام کارهایتان تمرکز داشته باشید. این درد باعث می‌شود که از کار و زندگی عقب بیفتید و فقط به یک اتاق ساکت پناه ببرید. هیچ نگران نباشید؛ حتی بدترین سردرد دنیا را هم که داشته باشید ما به شما می‌گوییم که هیچ چیزی بهتر از طب سوزنی به تسکین سردردتان کمک نخواهد کرد.

 

سردرد کلاستر در سن بالاتری نسبت به میگرن شروع می‌شود و سن متوسط در هنگام شروع علائم ۲۵ سال است. به ندرت برای این دردها سابقه فامیلی وجود دارد. سندرم با سردردهای غیرضربانی مداوم، یک‌طرفه، کوتاه‌مدت و بسیار شدید مشخص می‌گردد که از ۱۵ دقیقه تا ۲ ساعت طول می‌کشد. برعکس سردردهای میگرنی، سردردهای خوشه‌ای همواره یک‌طرفه هستند و معمولا در هر بیمار در یک طرف خاص عود می‌نمایند. سردرد به طور شایع در شب ایجاد شده و بیمار را از خواب بیدار می‌نماید و هر روز تقریبآ در یک زمان مشخص رخ می‌دهد. دوره این سردردها چند هفته تا چند ماه طول می‌کشد. در فواصل حملات سردرد کلاستر ممکن است به مدت چندین ماه تا چند سال بیمار دچار سردرد نگردد.

توجه: سردرد می‌تواند به صورت احساس سوزش بر روی سطح جانبی بینی یا به صورت فشار در پشت چشم احساس گردد. پرخونی ملتحمه، اشک‌ریزش و گرفتگی بینی در همان طرف به طور شایع به همراه حمله سردرد اتفاق می‌افتد. حملات اغلب با مصرف الکل یا داروهای متسع‌کننده عروقی برانگیخته می‌شوند.

۱۳۹۷-۱۰-۲۹ ۱۳:۵۰:۴۳ +۰۰:۰۰